Skip to Content

Blog Archives

ATAKAN TAŞUR’DAN BAHÇELİEVLER İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ ERDEM TORLAK’A ZİYARET

Polis Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi BHS GROUP Medya Kurucu Başkanı iş insanı Atakan TAŞUR’ ”Polisimin Yanındayım” ruhuyla başlatmış olduğu vatana, bayrağa, sancağa dokundurtmam mücadelesi kapsamında ki  ziyaretini geçtiğimiz günlerde Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğüne yaptı.
Bahçelievler Emniyet Müdürlüğü makamında İlçe Emniyet MÜDÜRÜ Sayın Erdem TORLAK ile görüşme yapan Atakan TAŞUR, Bahçelievler’de 54 tane aranması olan 16 ilde 54 ayrı suçtan aranan sanıklara yapılan operasyondan dolayı Erdem TORLAK’a tebriklerini dile getirdi. Bahçelievler polis merkezine bağlı F.D adlı polis memurunun koordine ettiği operasyonda bir çok sanık yakalandı. Sayın Erdem TORLAK” Ülkemizde yaşanan bu pandemi sürecini Bahçelievler halkının polis ile kurduğu sicak dayanışma ile negatif şekilde olabildiğince aza indirmeye özen gösterdik, dışarıda ekip arkadaşlarımız halkımızın sokağa çıkma yasaklarında olduğu sürece ekiplerimiz çalışmalarına devam etmiştir Bahçelievler halkının ve ilçemizin herzaman refah seviyesini daha üstlere taşımak için görevimizi sürdüreceğiz;” ifadelerine yer verdi.
Polis Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi BHS GROUP Medya Kurucu Başkanı Atakan TAŞUR, Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürü sayın Erdem TORLAK’ a özel başarı plaketi takdim etti. Bu anlamlı ziyaretten çok mutlu olduğunun altını çizen sayın müdürümüze başarılar dileriz.
0 0 Continue Reading →

ATAKAN TAŞUR’ ŞİŞLİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ MURAT TURHAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Polis Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi BHS GROUP Medya Kurucu Başkanı iş insanı Atakan TAŞUR ve Şişli Yeşilay Şube Başkanı Koray BOZAT ”Polisimin Yanındayım” ruhuyla başlatmış olduğu vatana, bayrağa, sancağa dokundurtmam mücadelesi kapsamındaki ziyaretini şişlide uyuşturucu konusunda  göstermiş olduğu başarılı mücadeleden dolayı Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğüne yaptı.
Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü makamında Atakan TAŞUR ve Koray BOZAT’ ı ağırlayan Emniyet Müdürü Sayın Murat TURHAN; Ülkemizde yaşanan pandemı sürecini şişli halkının polis ile kurduğu sicak dayanışma ile negatif şekilde olabildiğince aza indirmeye özen gösterdik, dışarıda ekip arkadaşlarımız halkımızın sokağa çıkma yasaklarında olduğu sürede tüm ihtiyaçlarını eksiksiz şekilde karşılamaya özen gösterdiler. Uyuşturucu konsuunda ise Şişli’nin artık çok daha rahat ve güvenli halde olduğunu söylemekteyim  Şişli bildiğiniz gibi İstanbul’un en geniş semtidir. İlçemizde 65 yaş üstü vatandaşlarımıza hoşgörü ile yaklaşarak onların sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatmaları için tüm fedakarlıkları göstermeye çalıştık” ifadelerine yer verdi.
0 0 Continue Reading →

ATAKAN TAŞUR CLOUD SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİLERİ DUYURDU / BHS GROUP

BHS GROUP / ATAKAN TAŞUR

 

MERHABA; CLOUD SİSTEMLERİ HAKKINDA KISACA BİLGİ VERMEK İSTEMEKTEYİM

Bulut sistemleri (Cloud systems, Cloud computing), günümüzde çoğumuzun bilgisayar algısını değiştirecek bir sistem mimarisidir. Günümüzde bilgisayarlarımız üzerinde çeşitli programları kurup, kullanıyoruz. Her program da kendi verisi üzerinde bilgisayarımız üzerinde çalışıyor.

Bulut sistemler de programlar ve veriler internet üzerinden erişilebilecek sunucular da tutuluyor.  Böylece, işlerimiz için kendi bilgisayarımıza olan bağımlılığımız ortadan kalkıyor. Sunucu işini yüklenen sistem ise birbirine bağlı birçok bilgisayar ve depoloma biriminden oluşuyor. Ancak kullanıcı bu sistemin içinden bilgisi bulunmuyor. İşte bu kapalı sisteme bulut adı veriliyor.

Bulut sistem ne değildir ?


Bulut sistemler bir bilgisayar ağı değildir. Bilgisayar ağlarında, sunucu olarak bir bilgisayar kullanılır ve dosyalar ağ içerisinde ki kullanıcılar arasında paylaşılarak kullanılır. Bulut sistemler bu yapıdan biraz daha büyüktür. Bulut sistemler birçok şirketin, birçok bilgisayar ağının ve birçok sunucu sisteminin ortak çalışmasını sağlar.Diğer sistemlerin aksine bulut sistemlerde servisler ve veriler dünyanın herhangi bir yerinden internet aracılığı ile erşilebilir.Bulut sistem nedir?

Aslında bulut sistemlerin tanımlanmasında kilit “bulut” kelimesinin kendisidir. Kullanıcıların haberdar olmadan bulutun içinde birbirine bağlanmış birçok sunucu ve veri depolama unitesinin ortak olarak çalıştığı sistemler bulut sistemleri oluşturur. Bulutun içinde çok güçlü mainframelerden, kişisel bilgisayarlara kadar farklı güçte ve yapıda bilgisayarlar bulunur.

Bu hizmetlerden yararlanacak sistemler, kişisel bilgisayarlardan tablet bilgisayarlara yada diğer bir bulut sisteme kadar farklı platformlardan oluşuyor. Yani bulut çok farklı platformlara hizmet verebiliyor.

Günümüzde bulut sistemlere örnek google dökümanları olabilir. Google dökümanlara yüklediğimiz office belgelerine istediğimizi bilgisayardan erişip değişiklik yapabiliyoruz.

      Bu sistemler genelde belli serverlar üzerine çalışan interaktif sistemlerden oluşur, ilk kullanıcı hizmet bazlı uygulamaları buralar üzerinde çalıştırabilir ve uygulayabilir. Client durumunda hizmetlere internet üzerinden bağlanılır ve gerekli şeyler çalıştırılır. Cloud diye tabir edilenler aslında bu programların yüklü olduğu serverlardır. Bilişim kısmı da bunu sağlayan sistemleri düzenleyen ve hizmete sokan hizmet sağlayıcılarıdır.

Birçok firmanın bu konuda çalışmaları mevcuttur. Microsoft’un Azure çözümleri, LG’nin LGWare’i, Apple’ın iCloud’u, yine Apple’ın Me’si, Linux kullanıcılarının Ubuntu One’ı, Dropbox, Box.Net gibi hizmet sağlayıcıları, Asus’un Express Gate’i de bulut sistemlerinde ciddi işler yapan firma ve organizasyonlar. Bu yazıyı ileriki zamanlarda yazacağım daha ayrıntılı yazıların girişi olarak alabilirsiniz. Bence, “çoğunu az biraz denemiş bulundum, en azından developer backand olarak”, aralarında en efficient çözümler sunabilecek olan Microsoft Azure sistemleri çünkü ciddi bir altyapıya sahip. Bunun için uzun bir açıklama çalışmalarım sürmekte yakında sizlerle paylaşacağım.

Cloud Computing ile artık bilişim internet üzerinden devam edecek… Yenilikleri takip etmek gerek…

BHS GROUP / ATAKAN TAŞUR

0 0 Continue Reading →